Home » Archives by category » Sport   (Page 2)
CFR Cluj a remizat acasă cu FCSB și își păstrează poziția de lider. Rezultatele etapei 11

Rezultatele etapei 11: FC Voluntari – ACS Poli Timișoara 1-0 Sepsi Sf. Gheorghe – CSU Craiova 2-3 FC Botoșani – Poli Iași 3-3 Dinamo București – Concordia amânat FC Viitorul – Juventus 3-0 Gaz Metan – Astra 0-0 CFR Cluj – FCSB 1-1 Clasamentul: 1.CFR Cluj          11   8   2   1   20-7   26 2.FCSB                11   6   […]

Citeste in continuare …
O nouă ediție a concursului internațional de șah Cupa Orașului Tășnad, 20-24 septembrie

În perioada 20-24 septembrie, CS Voința Satu Mare organizează în stațiunea balneară Tășnad cea de-a V-a ediție a concursului internațional de șah ”Cupa Orașului Tășnad”. Până în acest moment, la concurs s-au înscris un număr de 43 de participanți din 5 țări (România, Ucraina, Ungaria, Moldova și Serbia). Principalii favoriți la câștigarea trofeului sunt: Marius […]

Citeste in continuare …
Fotbal: Rezultatele din etapa a 9-a, Liga 2

Sportul Snagov – Olimpia Satu Mare 2-0 Pandurii Tg. Jiu – CS Afumați 1-1 ASU Poli Timișoara – CS Balotești 2-2 Miroslava – Hermannstadt 1-3 Foresta Suceava – CS Mioveni 2-0 Luceafărul Oradea – Academica Clinceni 1-1 Ripensia Timișoara – Metaloglobus 4-1 ASA Tg. Mureș – Chindia 0-0 Dacia Unirea Brăila – FC Argeș 3-1 […]

Citeste in continuare …
Fotbal: Rezultatele înregistrate în Europa League

Apollon – Lyon 1-1 Atalanta – Everton 3-0 Austria Viena – AC Milan 1-5 Basaksehir – Ludogorets 0-0 Dinamo Kiev – Skenderbeu 3-1 FC Copenhaga – Lokomotiv Moscova 0-0 Hoffenheim – Braga 1-2 Rijeka – AEK 1-2 Slavia Praga – M. Tel Aviv 1-0 Villareal – FC Astana 3-1 Young Boys – Patizan 1-1 Zlin […]

Citeste in continuare …
Fotbal: Rezultatele meciurilor etapei a 7-a din Liga 2

FC Argeș – ASA Tg. Mureș 1-2 Academica – Foresta Suceava 2-0 CS Balotești – Pandurii Tg. Jiu 2-0 Chindia Târgoviște – Ripensia Timișoara 1-0 CS Afumați – UTA Arad 2-0 CS Mioveni – Miroslava 5-1 Dacia Unirea Brăila – Sportul Snagov 0-1 Dunărea Călărași – Olimpia Satu Mare 5-1 Metaloglobus – Luceafărul Oradea 1-0 […]

Citeste in continuare …
Fotbal: Rezultatele etapei a șasea din Liga II

ASA Tg. Mureș – Dacia Unirea Brăila 2-1 Foresta Suceava – Metaloglobus 1-1 Luceafărul Oradea – Chindia Târgoviște 2-1 Miroslava – Academica Clinceni 1-2 Pandurii Tg. Jiu – AFC Hermannstadt 1-3 ASU Poli Timișoara – CS Mioveni 1-0 Ripensia Timișoara – FC Argeș 1-1 Olimpia Satu Mare – CS Afumați 0-2 Sportul Snagov – Dunărea […]

Citeste in continuare …
Fotbal: Rezultatele obținute în calificările pentru Cupa Mondială, zona Europa

Belgia – Gibraltar 9-0 Bulgaria – Suedia 3-2 Cipru – Bosnia Herțegovina 3-2 Elveția – Andorra 3-0 Franța – Olanda 4-0 Grecia – Estonia 0-0 Luxemburg – Belarus 1-0 Portugalia – Ins. Feroe 5-1 Ungaria – Letonia 3-1 Grupa A: 1.Franța        7   5   1   1   15- 5   16 2.Suedia        7   4   1   2   14- 7   […]

Citeste in continuare …
Fotbal: După opt etape în Liga I, CFR Cluj este lider

Astra – Juventus 2-0 CSU Craiova – Gaz Metan 2-0 ACS Poli Timișoara – CFR Cluj 4-3 Voluntari – Dinamo București 1-3 Concordia – Viitorul 1-2 FCSB – FC Botoșani 2-0 Poli. Iași – Sepsi Sf. Gheorghe 0-2 Clasamentul: 1.CFR Cluj        8   6   1   1   16-5   19 2.CSU Craiova  8   5   3   0   11-3   18 […]

Citeste in continuare …
Fotbal: Rezultatele etapei a cincea din Liga 2

Academica Clinceni – ACS Poli Timișoara 2-3 ASA Tg. Mureș – Sportul Snagov 1-1 CS Balotești – Olimpia Satu Mare 2-0 Chindia Târgoviște – Foresta Suceava 6-0 CS Afumați – Dunărea Călărași 0-1 Dacia Unirea Brăila – Ripensia Timișoara 2-2 FC Argeș – Luceafărul Oradea 3-0 Metaloglobus – Miroslava 1-2 AFC Hermannstadt – UTA Arad […]

Citeste in continuare …
Fotbal: Grupele echipelor din Europa League

Grupa A. Villareal, Macabi Tel Aviv, Astana, Slavia Praga Grupa B. Dinamo Kiev, Young Boys, Partizan Belgrad, Skanderbeu Grupa C. Braga, Ludogoreț, Hoffenhaim, Istanbul BB Grupa D. AC Milan, Austria Viena, Rijeka, AEK Atena Grupa E. Ol. Lyon, Everton, Atalanta, Apollon Grupa F. Copenhaga, Locomotiv Moscova, Sheriff Tiraspol, Zlin Grupa G. Victoria Plzen, FCSB, Hapoel […]

Citeste in continuare …