Vezi programul Zilei Judeţului Satu Mare, 21 – 24 iunie 2013

60572971Vineri 21 iunie 2013, Scena mare P-ţa 25 Octombrie:

Orele 20:30 – Intonarea imnului României şi imnului Europei

20:40 – Program muzical Cvartet ”Dinu Lipatti”

21:15 – Discurs oficialităţi

21:30 – Concert muzică clasică Filarmonica ”Dinu Lipatti” în program ”Lacul lebedelor” cu show pirotehnic (jerbe)

22:15 – DJ şi laser show

Sâmbătă  22 iunie 2013, Centrul Vechi – Piaţa Libertăţii:

Ora 11:00: Defilare majorete din Carei

Defilare Fanfara din Căpleni

Defilare Cavalerii Pălincii

Parada Portului popular

Ora 11:20:  Discurs oficialităţi

Ora 11:30: Festivitate decernare premii ”Concurs de pălincă” ediţia IX-a

Începând cu orele 12:00 Festival folcloric, prezintă Marius Chiş şi Orban Nagy

Orele:

12:00-12:10 Fanfara din Căpleni, dirijor Mircea Cacu

12:10-12:20 Ansamblul folcloric Ceatăra, Carei

12:20-12:30 Grupul de ţăpuritoare, Racşa

12:30-12:40 Ansamblul folcloric Rekettye, Carei

12:40-12:50 Ansamblul Oaşul – Negreşti Oaş

12:50-13:00 Ansamblul folcloric Rote Rose, Carei

13:00-13:10 Ansamblul folcloric Sânzienele, Negreşti

Şcoala de arte si meserii Gellert Sandor, Micula

13:10-13:20 secţia română – nuntă maramureşeană

13:20-13:30 secţia maghiară-dans popular maghiar

13:30 -13:40 Ansamblul folcloric Kukurok, Ser

13:40-13:50 Ansamblul folcloric Florile Tarnei, Tarna Mare

13:50-14:00 Dansuri populare maghiare, Craidorolţ

14:00-14:10 Dans etno Craidorolţ

14:10-14:20 Muzică populară, Terebeşti

14:20-14:30 Recital de poezii, Lazuri

14:30-14:40 Muzică populară, Turulung

14:40-14:50 Ghiţă Blidar

14:50-15:00 George Negrea

Pauză

17:00-17:10 Ansamblul folcloric Codrenaşii, Corund

17:10-17:20 Ansamblul folcloric Vatra Ardeleană, Vama

17:20-17:30 Ansamblul folcloric Tarniţa, Bârsău

17:30-17:40 Corul femeilor din Căpleni

17:40-17:55 Corul din Medieşu Aurit

17:55-18:05 Dans irlandez, Tăşnad

18.05-18.15 Dans codrenesc, Tăşnad

18:15-18:25 Dans german, Tăşnad

18:25-18:35 Dansuri populare, Petreşti

18:35-18:50 Ansamblul folcloric Csodaszarvas, Agriş

18:50-19:10 Grupul de ţâpuritoare din Bixad

19:10-19:20 Sorin Buc

19:20-19:30 Ţâpuritoarele din Batarci

19:30-19:40 Vlad Doroş şi Petrică Zele

19:40-20:00 Elevii Şcolii de Arte Satu Mare

19:45-20:00 20:00-20:40 Recital folcloric Petrică Mureşan si orchestra Horile Sătmarului, dirijor Florea Ion

20:40-21:20 Recital folcloric Aurel Tămaş

21:20-22:00 Recital folcloric Irina Loghin

Concurs culinar pe trei teme: bogracs, mămăligă, produse patiserie (desert)

Orele 17:00 Decernare premii concurs culinar

Orele 15:00 – 17:00 Concurs de tăiat lemne în faţa Hotelului Dacia

Ora 10:00 – 11:00 Conurs desene pe asfalt ”Locul unde trăiesc” pe strada 1 Decembrie 1918

Share This Post

Google1DeliciousDiggGoogleStumbleuponRedditTechnoratiYahooBloggerMyspaceRSS
Posted by on iunie 19, 2013. Filed under Locale. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *