Eșec al sătmărenilor în deplasare, în meciul de pregătire cu FC Maramureș: 2-1

Olimpia Satu Mare a disputat în dimineața zilei de joi, 1 august, la Baia Mare, un meci de pregătire în compania formației FC Maramureș. Sătmărenii au pierdut în fața maramureșenilor cu scorul de 2-1.

olimpia4În prima repriză partida s-a încheiat la egalitate, scorul fiind 1 – 1. Zsiga a obținut un penalti în mintul 40 pe care Bujor l-a transformat în gol. În repriza secundă gazdele de la Baia Mare au înscris golul victorie și astfel, partida s-a încheiat cu scorul 2-1.

„E o echipă proaspătă, iar băieții au mai mult probleme de concentrare și probabil și din cauza oboseli. Totuși, unii ar trebui să treacă peste oboseală și să dea mai mult în teren”, a spus antrenorul Olimpiei, Tiberiu Csik.

Pentru Olimpia au evoluat: Szekely – Muntean, Ene (min 20 Sabău), Micaș, Iuhas, Gavrilescu, Villand, Scvarzkopf, Zsiga, Feier, Bujor. În repriza a doua au mai evoluat Moș, Hanus, Molnar, Roghină, Kinczel, Prodan și Dragoș.