Echipa de tenis de masă TAPO Carei, locul 6 la Campionatul Național de tenis de masă

În perioada 23-27 octombrie 2013 a avut loc Finala Campionatului național de tenis de masă la echipe copii 8-10 ani desfășurată la Buzău, competiție unde au participat cele mai bune echipe din țară. Echipa Clubului Elevilor – TAPO Carei a participat cu următoarea formație: Szabo Bence, Szilagyi Paul și Papp David.

La echipe careienii au obținut locul 6 din 30 de echipe, în urma rezultatelor: 4-0 cu Nufărul Giurgiu, 0-4 cu Spartac București, 4-0 cu CSM Giurgiu, 4-0 cu CSS Slatina, 0-4 cu Dumbrăvița (Timișoara) și 4-3 cu CSS Odorheiul Secuiesc. La individual, Szabo Bence s-a calificat până în optimi, Szilagyi Paul s-a calificat până în primii 32, iar Papp David s-a calificat pe tabloul principal de 64 după ce și-a câștigat grupa, dar a fost învins, continuându-și concursul la consolări unde a câștigat locul 1.