Super concerte de Zilele Orașului, cu BUG Mafia, Zdob și Zdub, Loredana și Vunk

Ca în fiecare an, Primăria Satu Mare, Consiliul Local și Centrul Cultural „G. M. Zamfirescu” își unesc forțele pentru a le oferi sătmărenilor manifestări cât mai diverse și pe deliciul tuturor, în cadrul ”Zilelor Orașului Satu Mare”. Anul acesta sărbătoarea sătmărenilor va ține 3 zile, de vineri, 30 mai până duminică, 1 iunie. Vă prezentăm programul oficial al ”Zilelor Orașului Satu Mare” , ediția 2014.

DSC_0035Scena I din P-ţa 25 Octombrie

Vineri 30 mai 2014 

Ora 15: probe de sunet

Ora 18: Deschidere oficială

Directorul de program în România va înmâna premiul şi distincţia ,,Capitala Earth Hour” primarului municipiului Satu Mare

Primul Pop Symphony din România cu trupa ,,Distinto” acompaniată de Filarmonica Dinu Lipatti alături de dansatori sportivi de la ,,Royal Dance Club” 

Ora 20.00: Concerte ale formaţiilor locale – Rafael, Dots

Ora 21.00: Concert What’s Up

Ora 21.50: Dans hip-hop cu trupa Crazy Dancers

Ora 22.00: Concert Smiley

Ora 22.50: Dans sportiv – Black & White Angels

Ora 23.00: Concert al trupei ,,Zdob şi Zdub”

Ora 24.00: Parada DJ: Dj Gabi, Dj Rhico, Dj Leviciusz, Dj Adrian Lenghel, Dj Pepe

DSC_0209Sâmbătă 31 mai 2014

Ora 11.00: Start la Crosul Tineretului

Ora 12.00: Premierea sportivilor participanţi la Crosul Tineretului

Ora 15.00: Probe de sunet

Ora 18.00: Concerte ale trupelor locale: Vlady & Bittzu, Ilinca Ralu acompaniată de trupa Inedit, Tudor Toduţ & Band

Ora 19.45: Dans modern cu Still Junior, Still şi Mistic (Palatul Copiilor)

Ora 20.00: Concurs Miss Satu Mare 2014

Ora 22.00: Concert al trupei Ladanybene 27

Ora 22.50: Dans sportiv – Bailarte Dance School  – salsa şi rueda

Ora 23:00:  Concert al trupei Vunk

Ora 23:45: Tragere la sorţi – premiu PRO FM (10.000 lei)

Ora 24.00: Concert Loredana

Ora 01.00: Foc de artificii

DSC_1363Duminică 1 iunie 2014

Ora 11.00: Spectacole cu şi pentru copii dedicate Zilei Internaţionale a Copilului”:

– Muzică uşoară cu Steluţele Inedit de la Palatul Copiilor

– Aerobic şi balet cu elevele Şcolii Generale „Octavian Goga”

– Muzică populară cu Ansamblul Codrişorul de la Palatul Copiilor

– Spectacol al Grădiniţei Voinicelul

– Mini Folcloriada – moderator Otilia Matioc

– Demonstraţie Fitness cu elevele Şcolii Generale din Agriş

– Crazy Dancers

– Still Junior

Invitat: Mister Nicu

Ora 16:00: Pauză (probe de sunet)

Ora 18:00: Trupe locale: Formaţia Synergy de la Şcoala de Arte, Funky Jazz

Ora 20:00: Concert Sylvia

Ora 20.30: Concert Mihai Mărgineanu

Ora 21.30: Concert BUG Mafia

Scena II din P-ţa Vasile Lucaciu

Vineri 30 mai 2014 

Ora 18:00: Prezentare – Marius Chiș

Concerte folk:

Ora 18.15: Raluca Dumitru

Ora 18.30: George Negrea

Ora 19.00: Georgeta Govor

Ora 19.30: Park Folk Group

Ora 20.30: Tavi Bud

Ora 21.00: Gheorghe Georghiu

Sâmbătă 31 mai 2014

Spectacol de tradiţii şi folclor

Ora 16.0O: Dans maghiar cu grupul Csodaszarvas

Ora 16.30: Dans ţigănesc

Ora 17.00: Dans ucrainean – Ansamblul de cântece şi dansuri din Ujgorod

Ora 18.00: Dans german – ansamblul Gemeinsam

Ora 19.00: Andrada Bârsăuan, Ionela Toma, Vlad Doroș, Ansamblul Măgura și Maria Petca Poptean, Petrică și Dănuț Zele, Dumitru Dobrican cu Dănțăușii, Cununița, Nicolae Sabău, Nicolae Mureșan. Invitat special: Sava Negreanu

Duminică 1 iunie 2014

Ora 16:00: Concerte ale artiştilor locali: Ghiță Blidar, Angela Munteanu, Şcoala de Arte

Ora 17.00: Georgiana Marina, Sorin Buc, Ansamblul Ceatăra din Carei și Ana Holdiș Pop

Invitaţi speciali: Angela Buciu, Dumitru Fărcaș, Petrică Mureșan, Cristian Pomohaci, Orchestra ”Horile Sătmarului” care îi va acompania pe toți invitații.

Share This Post

Google1DeliciousDiggGoogleStumbleuponRedditTechnoratiYahooBloggerMyspaceRSS
Posted by on mai 18, 2014. Filed under Locale. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *