Fotbal: Rezultatele etapei a 22-a din Liga a II-a, seria 2

soccer or football goalkeeper kick the ballȘoimii Pâncota – CS Mioveni 0-1

Fortuna Câmpina – CSM Rm. Vâlcea 0-3

FC Caransebeș – FC Bihor 2-2

Unirea Tărlungeni – Olimpia Satu Mare 1-0

FC Olt Slatina – ACS Poli Timișoara 2-2

Metalul Reșița a stat.

Clasamentul:

1.ACS Poli Timișoara   20   12   6 2   30- 8   42

2.Metalul Reșița           20   10   6 4   26-19   36

3.FC Olt Slatina             20   9   7   4   28-19   34

4.Unirea Tărlungeni     20   9   6   5  22-13   33

5.CS Mioveni                20   9   5   6   17-12   32

6.Olimpia Satu Mare 20   7   4  9   17-19 25

7.CSM Rm. Vâlcea       20   5   9   6   18-17   24

8.FC Caransebeș           20   5   6   9   19-27   21

9.Fortuna Câmpina      20    5   3 12 16-42   18

10.FC Bihor Oradea     20    3   8    9 13-20   17

11.Șoimii Pâncota       20    3   6   11 18-28   15

Programul meciurilor din play-off:

Etapa I:      ACS Poli Timișoara – Olimpia Satu Mare – 4 aprilie 2015

                    Metalul Reșița – CS Mioveni

                    FC Olt Slatina – Unirea Tărlungeni

Etapa a II-a: CS Mioveni – ACS Poli Timișoara – 11 aprilie

                        Unirea Tărlungeni – Metalul Reșița

                        Olimpia Satu Mare – FC Olt Slatina

Etapa a III-a:  CS Poli Timișoara – Unirea Tărlungeni – 18 aprilie

                           Metalul Reșița – FC Olt Slatina

                           Olimpia Satu Mare – CS Mioveni

Etapa a IV-a:   FC Olt Slatina – ACS Poli Timișoara – 25 aprilie

                           Unirea Tărlungeni – CS Mioveni

                           Metalul Reșița – Olimpia Satu Mare

Etapa a V-a:    ACS Poli Timișoara – Metalul Reșița – 2 mai

                           CS Mioveni – FC Olt Slatina

                           Olimpia Satu Mare – Unirea Tărlungeni

Etapa a VI-a:   Metalul Reșița – ACS Poli Timișoara – 9 mai

                           FC Olt Slatina – CS Mioveni

                           Unirea Tărlungeni – Olimpia Satu Mare

Etapa a VII-a:  ACS Poli Timișoara – FC Olt Slatina – 16 mai

                            CS Mioveni – Unirea Tărlungeni

                            Olimpia Satu Mare – Metalul Reșița

Etapa a VIII-a: Unirea Tărlungeni – ACS Poli Timișoara – 23 mai

                            FC Olt Slatina – Metalul Reșița

                            CS Mioveni – Olimpia Satu Mare

Etapa a IX-a:   ACS Poli Timișoara – CS Mioveni – 30 mai

                           Metalul Reșița – Unirea Tărlungeni

                           FC Olt Slatina – Olimpia Satu Mare

Etapa a X-a:    Olimpia Satu Mare – ACS Poli Timișoara – 6 iunie

                           CS Mioveni – Metalul Reșița

                           Unirea Tărlungeni – FC Olt Slatina

Share This Post

Google1DeliciousDiggGoogleStumbleuponRedditTechnoratiYahooBloggerMyspaceRSS
Posted by on martie 29, 2015. Filed under Sport  . You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *