Rezultatele Festivalului folcloric „Cetatea Ardudului”, ediţia a III-a

Primăria Oraşului Ardud şi Casa de Cultură „Mircea Augustin” au organizat duminică, 16 august cea de-a treia ediţia a Festivalului folcloric „Cetatea Ardudului”. Vă prezentăm rezultatele concursului: 

ar1

ar2

ar3

Nr. Crt. NUMELE ŞI PRENUMELE DOMICILIUL INSTRUCTOR PREMIUL
SECŢIUNEA: SOLIŞTI VOCALI CU VÂRSTE ÎNTRE 10-18 ANI
1. LATIŞ MARCELA CUFOAIA – MARAMUREŞ GHERGHEL ANAMARIA PREMIUL 1
2. FLORESCU ALEXANDRA SATU MARE MARIA CARMEN SAS PREMIUL 2
3. HURBAN BOGDANLATIŞ OLIMPIUBLAGA GABRIELJULA CARMEN

RUS EMIL ALEXANDRU

PĂCURAR TEODORA

SURORILE MADAS ALEXANDRA ŞI IASMINA

SUMAL – SĂLAJCUFOAIA – MARAMUREŞSATU MARECLUJ NAPOCA

LECHINŢA – BISTRIŢA NĂSĂUD

TARNA MARE, SATU MARE

SATU MARE

POP SELING RODICAGHERGHEL ANAMARIAMARIA CARMEN SASMATEI FLORINA

AVRAM MARCEL

MARIA CARMEN SAS

MARIA CARMEN SAS

PREMIUL 3PREMIUL 3PREMIUL 3PREMIUL 3

PREMIUL 3

PREMIUL 3

PREMIUL 3

SECŢIUNEA: SOLIŞTI VOCALI CU VÂRSTE ÎNTRE 6 – 10 ANI
4. VERDEAŢĂ MAIA SATU MARE MARIA CARMEN SAS PREMIUL 1
5. OŞAN ARIANABURA IULIA TASNAD, SATU MARESUPURU DE SUS MARIA CARMEN SASMARIA CARMEN SAS PREMIUL 2PREMIUL 2
6. IUŢA IONUŢCORNEA PAULASILAGHI ADELANEGRU ŞTEFANIA

MAGHIAR MARIA

ANUŢA ELENA

SATU MAREARDUDSATU MARESATU MARE

SATU MARE

TÂRGU JIU

MARIA CARMEN SASMARIA CARMEN SASMARIA CARMEN SASMARIA CARMEN SAS

MARIA CARMEN SAS

OLTEANU CRISTINA

PREMIUL 3PREMIUL 3PREMIUL 3PREMIUL 3

PREMIUL 3

PREMIUL 3

SECŢIUNEA: SOLIŞTI INSTRUMENTIŞTI CU VÂRSTE ÎNTRE 11-18 ANI
7. SILAGHI EMANUEL SATU MARE MARIA CARMEN SAS PREMIUL 1
8. STOIAN ANTONIA TÂRGU JIU MITEL PASĂRE PREMIUL 2
9. JURCHIŞ VLADUŢ VASILE BELTIUG, SATU MARE BEREI IOAN PREMIUL 3
SECŢIUNEA: SOLIŞTI INSTRUMENTIŞTI CU VÂRSTE  ÎNTRE 6-10 ANI
10. FARCĂU MARIO SATU MARE MARIA CARMEN SAS PREMIUL 1
11. TURC RAREŞ SATU MARE MARIA CARMEN SAS PREMIUL 2
SECŢIUNEA: ANSAMBLURI FOLCLORICE
12. ANSAMBLUL FOLCLORIC „DĂNŢĂUŞII” SOCONZEL ŞI CUŢA IEDERAN MADAR MALVINA PREMIUL 1
13. ANSAMBLUL FOLCLORIC „CETATEA CODRULUI”ANSAMBLUL FOLCLORIC „CEATĂRA” ARDUDCAREI SABĂU IOANPAŞCA ADRIAN PREMIUL 2PREMIUL 2
SECŢIUNEA: MEŞTEŞUGURI ARTISTICE TRADIŢIONALE
14. GOSTE MIRELAGANGOŞ AUGUSTIN SOCONZELMARAMUREŞ PREMIUL 1PREMIUL 1
15. DURCA MARIA PREMIUL 2

Share This Post

Google1DeliciousDiggGoogleStumbleuponRedditTechnoratiYahooBloggerMyspaceRSS
Posted by on august 17, 2015. Filed under Locale. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *