Programul complet al Zilelor Orașului Satu Mare, ediţia a XX-a, 27-29 mai

Scena I, P-ța 25 Octombrie

Vineri, 27 mai

Ora 17.00 – Deschidere oficială

Concert cu tenorul Nagy Norbert

Concert al Filarmonicii ”Dinu Lipatti” Satu Mare

Ora 18.00 – Spectacol pentru copii cu trupa ,,Zurli”

Street dance cu Black & White Angels

afisOra 19.00 – Direcția 5

Ora 20.00 – Corina

Ora 21.00 – Ruby

Ora 22.00 – Lidia Buble

Ora 23.00 – Puya, Vescan, Ester, Anastasia

Ora 24.00 – Spectacol lasere

Sâmbătă, 28 mai

Ora 19.00 – Randy, Uddi, Jo&Band

Ora 20.00 – Kallay Saunders Band/Ungaria

Ora 21.20 – Loredana

Ora 22.30 – Chris Norman

Ora 24.00 – Foc de artificii

Duminică, 29 mai

Ora 18.00 – Miss Ziua Oraşului Satu Mare

Ora 20.00 – Fely Donose & Band

Ora 20.50 – Dans modern cu Trupa Still

Ora 21.00 – Kerozin/Ungaria

Ora 22.00 – Hip-hop dance cu Clubul de Dans Crazy Dancers

Ora 22.10 – Iris

Ora 23.00 – Carla’s Dreams

Scena II, P-ța Libertăţii

Vineri, 27 mai

Ora 17.00 – Concert folk: Sorin Bălaj, Florin Mica;, George Negrea, Geta Govor, Ionel Bledea

Seară etno cu sătmărenii: Angela Munteanu, Ghiţă Blidaru, Sebastian Bodea, Nicu Pop, Cătălin Bococai, Darie Berende, Pionierii, Ciprian Tempe, Meda, Mister, Argus, Bianca Rus, Sentimental, Bravo

Recital

Ora 20.00 – Ghiţă Munteanu

Ora 21.00 – Sergiu Vaida şi Nănaşii de la Cluj

Ora 22.00 – Văru Săndel

afis1Sâmbătă, 28 mai

Ora 18.00 – Dans german cu Ansamblul minorităţii germane „Gemeinsam”

Ansamblul minorităţii ucrainiene ”Trandafirii Negri”, Dans maghiar, Malvina Madăr Iederan, Viorel Pop, Hermina Marc Iluţ, Maria Tripon şi Ansamblul Oaşul, Ansamblul Ceatăra Carei, Ana Holdiş Pop, Laura Back, Romina Sârbe şi Cristian Totpati, Ansamblul Cununiţa Satu Mare: Leontina Dorca, Maria Carmen Sas, Lucia Potra, Maria şi Mihai Nemeş, Nicolae Mureşan şi Nicolae Mureşan Jr., Vasile Coca, Mariana Deac

Duminică, 29 mai

Ora 16.00 – Program pentru copii cu Ella Bella

Ora 18.00 – Maria Petca şi Ansamblul Măgura, Georgiana Marina, Andrada Bârsăuan, Fraţii Petreuş, Ansamblul Polorisum din Zalău, Marius Ciprian Pop

Ora 20.00 – Recital: Sava Negrean Brudaşcu, Petrică Mureşan, Cristian Pomohaci

Alte activități:

Sâmbătă, 28 mai

Ora  11.00 – Start Crosul Tineretului – B-dul Transilvania

Ora 12.00 – Premierea câstigătorilor Crosului

Ora 14.00 – Demonstrații sportive – Locația: P-ța Libertății, parcarea din fața catedralei Catolicela diferite ramuri sportive(lupte, karate, scrima, judo, kangoo jumps, fitness). În paralel se va organiza un stand pentru airsoft. (programul exact al demonstrațiilor sportive incă nu a fost definitivat)

Duminică, 29 mai

Ora 10.00 – Competiție de minifotbal pentru copii. Locația: B-dul 1 Decembrie 1918

Ora 15.00 – The Strongest Men,c ompetiţie de forţă – Catedrala Romano Catolică,

În toată perioada desfăşurării Zilelor Oraşului, 27 – 29 mai, în Pasajul Corneliu Coposu va avea loc Târgul Meșterilor şi va putea fi vizitată expoziţia de filatelie “Istorie şi filatelie în jurul Sătmarului“.

Share This Post

Google1DeliciousDiggGoogleStumbleuponRedditTechnoratiYahooBloggerMyspaceRSS
Posted by on mai 26, 2016. Filed under Locale. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *