Sute de sportivi alături de antrenorii lor, premiați la Gala Sportului Careian 2017

Și în anul 2016, sportivii careieni alături de antrenorii lor au participat la o serie de competiții sportive de anvergură, desfășurate la nivel național și internațional. Antrenamentele, efortul susținut, seriozitatea și sacrificiul depus de sportivi și antrenorii lor au adus o serie de recompense. Rezultatele obținute de aceștia reprezintă o dovadă evidentă că la Carei există o pepinieră care are rolul de a asigura viitorul sportului careian și de a avea în prim plan un țel unic: performanța, fapt pentru care le mulțumim.

Organizatorii, Direcția de Cultură și Sport Carei și Bogdan Georgescu, aduc mulțumiri pe această cale și acelor agenți economici și persoane fizice, care și în anul care a trecut, au sprijinit sportul careian și performanța în sport. Și nu în ultimul rând, aduc felicitări părinților care își îndrumă copiii spre activități sportive, deoarece sportul este o adevărată lecție de viață.

Suntem onorați să îi premiem, simbolic, pe cei care au reprezentat Careiul la competițiile desfășurate anul trecut, și au făcut-o cu succes, alături de foști antrenori care au pregătit generații întregi de sportivi.

În cadrul Galei Sportului Careian, sportivii premiați au fost propuși de fiecare club sau asociație sportivă în parte.

Omul anului în sport:  campioana olimpică Simona Pop

Omul anului în sport:  arbitrul internațional István Kovács

1. KUNG FU – CS. SHAOLIN KUNG FU

Bohonyi Mark

Bohonyi Martin

Simon Tibor

Mester Boglarka

Kaplonyi Kristóf

Suciu Monica

Leascu Lorena

Sterk Edvin

Sterk Aron

Instructori: Variu Alin,Variu Cristian

2. SKANDENBERG –AS. BODYBUILDER GYM CAREI

Gheorghe Nistea – bronz la Campionatele Naționale

Luczás Norbert – loc 5 la Campionatele Naționale

Mitrácska Attila – loc 9 la Cupa Gold Plaza

Instructor: Pete Komáromy Gergő

3. POWERLIFTING – CS. FIT FORCE CAREI

Daniel Mureșan – loc 3 la Tiger Clasic București

4. AEROMODELE -CLUBUL COPIILOR CAREI

Reitler Alex

Fischer Matyas

Cristea Nicolae

Maran Natanael

Bertok  Csaba

Veber  Mihai

Danca Tomi

Antrenor: Mastan Gheorghe

5. TIR CU ARCUL -ASOCIAŢIA SPORTIVĂ CORVUS REGIA

Lászlófi Csaba

Szaniszlai Csaba

Mák István

Georgescu Dragoș

Perdi Levente

Antrenor: Matei Sorin

6. PESCUIT SPORTIV

Peter Micula

Pongracz Norbert

7. ECHITAȚIE,sărituri peste obstacole – CS. DROSERA

Jakab Áron

8. BILIARD

Gergely Francisc

Olah Gábor

9. BASCHET – AS. SPORTIVĂ BASCHET CLUB „PRIMO” CAREI

club care în 2016 a fuzionat cu Baschet Club Magic Satu Mare

Ujlaki David

Nilgesz Andrei

Mikulas Albert

Bontea Luca

Gaspar Paul

Biro Sara

Dranga Iulia

Tuser Letisia

Dandos Julia

Pocol Roxana

Antrenori: Prof Timoc Florentina, prof Csizma Robert

10. KARTING:

CLUBUL COPIILOR CAREI

Rikhárd Márk

Selymesi Dávid

Leng Lénárd

Szabó Szabolcs

Verdes Márk

Poti Lucian

Ajutor Tehnic:  Varga Tamás, Hund Csaba

AS KART RACING CAREI

Pakulár István

Pakulár András

Solymosi Máté

Schmidt Helmut

Egli Cristian

Nagy Patrick

Saierli Francisc

Dobai Csaba

Ajutor Tehnic:Negru Norbert, Schmidt Roland, Frast Robert

Antrenor: Mille János

11. TENIS DE MASĂ – CLUBUL ELEVILOR – TAPO CAREI

Dari Helga

Szilagyi Paul

Reitler Eliza

Rad Ayana

Balaj Robert

Mudure Marcel

Costea Răzvan

Knecht Barnabas

Vaipan Alexandru

Forgacs Mark

Tempe Mark

Pașcui Nicoleta

Comiati Alexandra

Instructori: Botyán Géza, Ghic Roxana

Antrenor: prof. Mircea Podoba

12. ATLETISM –  CSS LICEUL TEORETIC CAREI

Scremenț-Baciu Cătălin Marian

Țicle Denis Cristian

Mărneanu Cătălin Nicușor

Vădan Laurențiu Daniel

Turcu Vlad Alexandru

Racolța George Florin

Cura Roxana Maria

Tegzes Natalia Maria

Bihori Ștefania Dorottya

Kinczel Antonia

Balog Olimpiu Daniel

Racolța Teodora Georgiana

Békés Rebeka

Kürti Emőke

Vaipan Iulian Gabriel

Bisztriczki Evelin

Premiu Special: dl. Nicușor Jurj

Antrenori: Mărneanu Ioan, Turcu Florin

13. KARATE

CS SAKURA

Knecht Patrik

Medvei Edvin

Mates Serban

Knecht Vivien

Ruje Antonio

Potrovita Sergiu

Simonka Rájmond

Márkus Csongor

Vass Christofer

Csizmár Nándor

Antrenori:Gheorghe Dărăban, Engber Ingrid

CS KARATE DO B.K.F.S. CAREI

Bartincki Attila

Maurer Alex

Hagen David

Instructori: dr. Fazekas György, Bács Csaba, Bartincki Attila

14. DANS SPORTIV – CS. LEAD & FOLLOW

Benze Márk

Magdás Johanna

Letényi Gergely

Lieb Denisa

Keszenheimer József

Tyúkodi Krisztina

Keszenheimer Róbert

Graz Denisa

Solymosi Máté

Magdás Júlia

Tömöri Márk

Evert Szoffi

Varga Chris

Polák Hanna

Instructor: prof. Bagossy Zoltán

15. FOTBAL :

Fotbal feminin Carei, Grupa ”Selecție Primară” 2016

Buzura – Beraru  Ștefana – Paraschiva

Cura  Roxana – Maria

Czier  Nikolett

Hevele  Hanna

Jonucz  Denisa – Katalin

Linzenbold  Karina

Oneț  Daiana – Maria

Varga  Amalia

Varga  Natalia

Vicsocsan  Evelin.

Antrenor: Jurj Nicușor

CSM VICTORIA CAREI, CSS CAREI ȘI KINDER CAREI

Tilinger Dániel – CSM Victoria Carei – 1997 (categoria de vârstă)

Griszhaber Gabriel – CSM Victoria Carei – 1998

Silaghi Randu-Koloman – CSM Victoria Carei – 1999

Mihale Claudiu – CSM Victoria Carei – 2000

Mărneanu Cătălin – CSM Victoria Carei – 2001

Nyéki Kevin – CSS Carei – 2002

Hajlák Darius –  CSS Carei – 2003

Ménesi Alex – CSS Carei – 2004

Selymesi Dávid – CSS Carei – 2005

Várkuti Bence – Kinder Carei – 2006

Maxi Dominik – Kinder Carei- 2007

Tempfli Márkó – Kinder Carei- 2008

Cosar Rareş – Kinder Carei – 2009

Antal Edvárd-Gergő – Kinder Carei – 2010

Antrenori: Nintaș Răzvan, Tabi Zsolt, Gindele Gergely, Csenteri József, Botos Zsolt, Botan Marius

16. IMPLICARE ÎN ORGANIZAREA DE ACTIVITĂȚI SPORTIVE:

Kovács Szabolcs – Cupa Footsal Carei 2016

Daniel Mureșan – pt. evenimentul Cel mai puternic om – Strong Man 2016

Mircea Dohan – Memorialul Mircea Dohan la handbal

Sportivul anului în probe neolimpice

Bartincki Attila (karate) – campion național de tineret la Kata, Kumite și Ipon,  loc I și II la European Shotokan  Championship

Sportivul anului în probe olimpice:

  • Scremenț-Baciu Cătălin Marian (CSS Liceul Teoretic – Atletism) vicecampion național la aruncarea suliței la junior
  • Premiu special
  • premiu special în valoare de 500 euro acordat de dl Pete Komáromy Gergő: Dari Helga (Clubul Elevilor Tapo Carei) – locul 34 mondial și 14 în Europa

Share This Post

Google1DeliciousDiggGoogleStumbleuponRedditTechnoratiYahooBloggerMyspaceRSS
Posted by on februarie 28, 2017. Filed under Sport  . You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *