Ultim sunat și emoții pentru absolvenții claselor a XII-a, la Liceul Tehnologic Tășnad

Vineri, 31 mai, într-o atmosferă emoționantă și festivă, elevii claselor a XII-a de la Liceul Tehnologic Tășnad și-au luat rămas bun de la școală în cadrul festivității de încheiere a cursurilor. I-au onorat cu prezența primarul orașului Tășnad, Grieb Csaba Francisc și viceprimarul Kiskasza Barna Balázs, directorul Școlii Gimnaziale Tășnad, prof. Maier Florin, directorul Liceului Tehnologic Tășnad, prof. Ruff Sofia.

Alături de absovenți s-au aflat colegii lor din clasele mai mici, familiile și prietenii. După intonarea Imnului de Stat al României și al Europei, în cuvântul său, primarul Grieb Csaba a spus că de fiecare dată când participă la un astfel de eveniment, îl încearcă și pe el multe emoții. ”Recunosc, poate sunt mai emoționat decât absolvenții. Îmi aduc aminte de anii de liceu pe care i-am petrecut tot aici, în această clădire. Întotdeauna voi fi emoționat când voi auzi absolvenții cântând Gaudeamus”. În continuare a dorit absolvenților succes la examene și în viață, și să-și aducă aminte întotdeauna cu plăcere de Tășnad, de școală și de profesori.

Directorul Liceului Tehnologic Tășnad, prof. Ruff Sofia a spus că astăzi s-a încheiat o etapă din viața elevilor. ”Ne bucurăm că ați ales școala noastră, unde v-ați maturizat și din copii ați devenit adulți. Noi profesorii am fost alături de voi și suntem convinși că în viitor vom fi mândri că ați fost elevii noștri. Cred că ați devenit ceea ce trebuia, și că veți reuși în viață. Mulțumim părinților, că au fost alături de noi, ne-au ajutat. Îi felicit pentru acești copii, de care suntem cu toții mândri”.

A urmat înmânarea diplomelor de către director, profesorii și diriginții claselor terminale. Au fost oferite și diplome speciale pentru activități culturale, sportive, rezultate de excepție la limba engleză, activități de voluntariat, concursul ”Sanitarii Pricepuți”, ”Mesajul meu antidrog”, educație plastică. De asemenea, viceprimarul Kiskasza Barna Balázs a oferit și un premiu special din partea deputatului Erdei István, șefei de promoție Schnellenperger Lauren din clasa a XII-a B.

Absolvenții claselor a XII-a, promoția 2019, de la Liceul Tehnologic Tășnad:

Clasa a XII-a A, Filieră teoretică, profil real, specializarea: Matematică – Informatică.  Diriginte: Sabău Nicoleta

Bartha Patrick – mențiune
Becze Ioan Lucian
Bicozan Paula – premiul I
Buboiu Amina – premiul II
Chioran Maria
Chiș Ionuț
Cirtiu Flaviu
Dull Cristian
Lazar Gabriel
Lenghel Mădălina – mențiune
Marchiș Denisa – premiul III
Negru Raul
Sava Ioana
Sîrca Vasile
Stier Ștefan
Szekely Janos
Varga Andrea

Clasa a XII-a B, Filileră teoretică, profil uman, specializarea Filologie. Diriginte: Marier Teodora

Ardelean Amalia
Biro Anabela
Biro Katalin – premiul III
Capota Alina
Chiorean Andreea
Contraș Corina
Dande Marius
Diheneș Camelia
Doda Lorena
Ember Alina
Erdei Iulia
Funer Andreea
Ghile Sergiu
Govor Mirela
Hodas Marcela
Hudema Robert
Iloc Ștefania – mențiune
Lazar Andreea – mențiune
Maslinca Paul
Marchiș Andrei – premiul II
Mihuț Dan
Mureșanu Ștefan
Negru Florena – mențiune
Pop Irina
Pop Mădălina – mențiune
Sanfira Dragoș
Schnellenperger Lauren – premiul I, șefă de promoție.

Share This Post

Google1DeliciousDiggGoogleStumbleuponRedditTechnoratiYahooBloggerMyspaceRSS
Posted by on mai 31, 2019. Filed under Uncategorized. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

One Response to Ultim sunat și emoții pentru absolvenții claselor a XII-a, la Liceul Tehnologic Tășnad

  1. FELICITARI , MULT SUCCES PE MAI DEPARTE!

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.