46 de sportivi sătmăreni, premiați de primarul Dorel Coica

Primarul municipiului Satu Mare, Dorel Coica, a premiat luni, 18 noiembrie, 46 de sportivi care au obținut performanțe sportive în competiții naționale și internaționale în anul 2013.

premii-sportivi

Festivitatea de premiere s-a desfășurat în sala de ședințe a Consiliului Local, iar alături de tinerii sportivi s-au aflat și antrenorii acestora. Premiile oferite au fost în valoare de 400 lei pentru copii și 500 de lei pentru adulți.

Au fost premiați sportivii din domeniul atletismului, volei, fotbal, șah, scrimă și judo, legitimați la Liceul cu Program Sportiv, Clubul Sportiv de Scrimă Satu Mare și Clubul Sportiv Municipal de Judo Satu Mare.

Liceul cu Program Sportiv

1.

Conţ Daniel

Loc. I CNŞcolar

Loc. I CN.Jun.I

Loc. III C.N Tineret

ATLETISM

3000 m obtacole

2.

Pirui  Marcel E duard

 

Loc. I CN Copii 1

Loc. I CN Copii 1

Loc. II CN Copii 1

ATLETISM

Ar. Greutatii,

Ar. Discului

Ar. sulitei

3.

Oros Casian Florentin

 

Loc. II CN Jun. I

Loc. III CNŞcolar

ATLEISM

Heptatlon

400 mg.

4.

Pop Luca Cristian

 

Loc. II CN Jun.III

ATLETISM

800 M

5.

Szemak Daniel Janos

 

Loc. III CN Jun. I

ATLETISM

Octatlon

6.

Fischer Mark

Loc. III CN Jun. III

ATLETISM

Ar. Greutatii

7.

Achim Radu Sorin

Profesor LPS

ATLETISM

8.

Glodean Marius

Antrenor LPS-CSS

ATLETISM

9.

Mocar Denisa

Loc. I,- O.N.S.Şcolar Licee

Loc. I.-  C.N.Speranţe

Loc. III – C.N.Cadete

VOLEI FETE

10.

Vaida Beata

Loc. I,- O.N.S.Şcolar Licee

Loc. I.-  C.N.Speranţe

Loc. III – C.N.Cadete

VOLEI FETE

11.

Adamcsik Daiana

Loc. I,- O.N.S.Şcolar Licee

Loc. I.-  C.N.Speranţe

Loc. III – C.N.Cadete

VOLEI FETE

12.

Molnar Alexandra

Loc. I,- O.N.S.Şcolar Licee

Loc. I.-  C.N.Speranţe

Loc. III – C.N.Cadete

VOLEI FETE

13.

Matei Adriana

Loc. I,- O.N.S.Şcolar Licee

Loc. I.-  C.N.Speranţe

Loc. III – C.N.Cadete

VOLEI FETE

14.

Mişca Alexandra

Loc. I,- O.N.S.Şcolar Licee

Loc. I.-  C.N.Speranţe

Loc. III – C.N.Cadete

VOLEI FETE

15.

Acs Natalia

Loc. III – C.N.Sperante

VOLEI FETE

16.

Maxim Andreea

Loc. III – C.N.Sperante

VOLEI FETE

17.

Năstruţ Denisa

Loc. III – C.N.Sperante

VOLEI FETE

18.

Preda Natalia

Loc. III – C.N.Sperante

VOLEI FETE

19.

Hebe Patricia

Loc. I,- O.N.S.Şcolar Licee

 

VOLEI FETE

20.

Pop Nicoleta

Loc. I,- O.N.S.Şcolar Licee

 

VOLEI FETE

21.

Pricop Adrian

Prof. ADEP-LPS

VOLEI FETE

22.

Groza Ovidiu

Antrenor L.P.S.-CSS

VOLEI FETE

23.

Angyus Carlos Alberto

Loc. III – O.N.S.Şcolar Gimnaziu

FOTBAL

24.

Bereş Denis Nicolae

Loc. III – O.N.S.Şcolar Gimnaziu

FOTBAL

25.

Boje Vasile George

Loc. III – O.N.S.Şcolar Gimnaziu

FOTBAL

26.

Bonea Alin

Loc. III – O.N.S.Şcolar Gimnaziu

FOTBAL

27.

Cubas Denis

Loc. III – O.N.S.Şcolar Gimnaziu

FOTBAL

28.

Dobai Cristian

Loc. III – O.N.S.Şcolar Gimnaziu

FOTBAL

29.

Kanalos Tony

Loc. III – O.N.S.Şcolar Gimnaziu

FOTBAL

30.

Moroz Sebastian Valeriu

Loc. III – O.N.S.Şcolar Gimnaziu

FOTBAL

31.

Moldovan Tudor Ioan

Loc. III – O.N.S.Şcolar Gimnaziu

FOTBAL

32.

Orosz Gergo

Loc. III – O.N.S.Şcolar Gimnaziu

FOTBAL

33.

Nastai Dacian

Profesor L.P.S.

FOTBAL

34.

Doros Radu Marian

Loc. I C.European U 18

ŞAH

Dezlegari

35.

Geiger Alexandru

Loc. II C.N.U 14

Loc. II CNŞolar

ŞAH

 

36.

Ardelean Cătălin George

Profesor L.P.S -CSS

ŞAH

37.

Păcurariu Dumitru

 

 

Clubul Sportiv Satu Mare – scrimă – Floretă Masculin Juniori      – loc I / ECHIPE

1.

Dascălu Bogdan

2.

Flucuş Sebastian

3.

Bodo Benjamin

4.

Bartok Alpar

5.

Lengyel Eva

6.

File Attila

7.

Izsaki Arnold

 

JUDO-Club Sportiv Municipal Satu Mare  

1.

Halas Marian

2.

Fuşle Vasile

  

Liceul cu Program Sportiv

1.

Conţ Daniel

Loc. I CNŞcolar

Loc. I CN.Jun.I

Loc. III C.N Tineret

ATLETISM

3000 m obtacole

2.

Pirui  Marcel E duard

 

Loc. I CN Copii 1

Loc. I CN Copii 1

Loc. II CN Copii 1

ATLETISM

Ar. Greutatii,

Ar. Discului

Ar. sulitei

3.

Oros Casian Florentin

 

Loc. II CN Jun. I

Loc. III CNŞcolar

ATLEISM

Heptatlon

400 mg.

4.

Pop Luca Cristian

 

Loc. II CN Jun.III

ATLETISM

800 M

5.

Szemak Daniel Janos

 

Loc. III CN Jun. I

ATLETISM

Octatlon

6.

Fischer Mark

Loc. III CN Jun. III

ATLETISM

Ar. Greutatii

7.

Achim Radu Sorin

Profesor LPS

ATLETISM

8.

Glodean Marius

Antrenor LPS-CSS

ATLETISM

9.

Mocar Denisa

Loc. I,- O.N.S.Şcolar Licee

Loc. I.-  C.N.Speranţe

Loc. III – C.N.Cadete

VOLEI FETE

10.

Vaida Beata

Loc. I,- O.N.S.Şcolar Licee

Loc. I.-  C.N.Speranţe

Loc. III – C.N.Cadete

VOLEI FETE

11.

Adamcsik Daiana

Loc. I,- O.N.S.Şcolar Licee

Loc. I.-  C.N.Speranţe

Loc. III – C.N.Cadete

VOLEI FETE

12.

Molnar Alexandra

Loc. I,- O.N.S.Şcolar Licee

Loc. I.-  C.N.Speranţe

Loc. III – C.N.Cadete

VOLEI FETE

13.

Matei Adriana

Loc. I,- O.N.S.Şcolar Licee

Loc. I.-  C.N.Speranţe

Loc. III – C.N.Cadete

VOLEI FETE

14.

Mişca Alexandra

Loc. I,- O.N.S.Şcolar Licee

Loc. I.-  C.N.Speranţe

Loc. III – C.N.Cadete

VOLEI FETE

15.

Acs Natalia

Loc. III – C.N.Sperante

VOLEI FETE

16.

Maxim Andreea

Loc. III – C.N.Sperante

VOLEI FETE

17.

Năstruţ Denisa

Loc. III – C.N.Sperante

VOLEI FETE

18.

Preda Natalia

Loc. III – C.N.Sperante

VOLEI FETE

19.

Hebe Patricia

Loc. I,- O.N.S.Şcolar Licee

 

VOLEI FETE

20.

Pop Nicoleta

Loc. I,- O.N.S.Şcolar Licee

 

VOLEI FETE

21.

Pricop Adrian

Prof. ADEP-LPS

VOLEI FETE

22.

Groza Ovidiu

Antrenor L.P.S.-CSS

VOLEI FETE

23.

Angyus Carlos Alberto

Loc. III – O.N.S.Şcolar Gimnaziu

FOTBAL

24.

Bereş Denis Nicolae

Loc. III – O.N.S.Şcolar Gimnaziu

FOTBAL

25.

Boje Vasile George

Loc. III – O.N.S.Şcolar Gimnaziu

FOTBAL

26.

Bonea Alin

Loc. III – O.N.S.Şcolar Gimnaziu

FOTBAL

27.

Cubas Denis

Loc. III – O.N.S.Şcolar Gimnaziu

FOTBAL

28.

Dobai Cristian

Loc. III – O.N.S.Şcolar Gimnaziu

FOTBAL

29.

Kanalos Tony

Loc. III – O.N.S.Şcolar Gimnaziu

FOTBAL

30.

Moroz Sebastian Valeriu

Loc. III – O.N.S.Şcolar Gimnaziu

FOTBAL

31.

Moldovan Tudor Ioan

Loc. III – O.N.S.Şcolar Gimnaziu

FOTBAL

32.

Orosz Gergo

Loc. III – O.N.S.Şcolar Gimnaziu

FOTBAL

33.

Nastai Dacian

Profesor L.P.S.

FOTBAL

34.

Doros Radu Marian

Loc. I C.European U 18

ŞAH

Dezlegari

35.

Geiger Alexandru

Loc. II C.N.U 14

Loc. II CNŞolar

ŞAH

 

36.

Ardelean Cătălin George

Profesor L.P.S -CSS

ŞAH

37.

Păcurariu Dumitru

 

 

Clubul Sportiv Satu Mare – scrimă – Floretă Masculin Juniori      – loc I / ECHIPE

1.

Dascălu Bogdan

2.

Flucuş Sebastian

3.

Bodo Benjamin

4.

Bartok Alpar

5.

Lengyel Eva

6.

File Attila

7.

Izsaki Arnold

 

JUDO-Club Sportiv Municipal Satu Mare  

1.

Halas Marian

2.

Fuşle Vasile

  

Share This Post

Google1DeliciousDiggGoogleStumbleuponRedditTechnoratiYahooBloggerMyspaceRSS
Posted by on noiembrie 19, 2013. Filed under Sport  . You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.