Olimpia Satu Mare – UTA Arad: 2-0 (1-0)

În etapa a 15-a, Olimpia a întâlnit acasă formația din Arad, pe care a întrecut-o cu scorul de 2-0. Primul gol s-a înscris în minutul 4 al meciului, autorul fiind Faur, care a fructificat o prelungire cu capul a lui Boștină. El a preluat balonul cu pieptul și cu un șut a marcat în colțul scurt. A urmat în  minutul 17, un șut al arădeanului Diarra, dar care s-a scurs pe lângă poartă. În minultul 33, Iuhas îl pune la încercare pe portarul adversarilor cu un șut pe poartă, dar care a fost reținut fără probleme de acesta. În minutul 39, Ene a primit cartonaș galben pentru un fault.

IMG_8829În repriza a doua, al doilea gol se înscrie în minutul 53. Gavrilescu centrează de pe dreapta, ca la primul gol, mingea îl lovește în spate pe Bujor și ajunge la Boștină, care cu un șut sec înscrie de la aproximativ 11 metri la vinclu. UTA are o mare ocazie de a înscrie în minutul 62. Mingea îl depășește pe portar, dar Bălău respinge de pe linia porții. Au mai jucat: Feier în locul lui Boștină, Kinczel în locul lui Faur și Micaș în locul lui Schwarckopf.

Olimpia: Anca, Muntean, Bălău, Ene, Iuhas, Schwarckopf, Villand, Gavrilescu, Boștină, Bujor, Faur.