Olimpia Satu Mare – FC Zalău: 3-4 (2-0)

Miercuri, 13 februarie, într-un meci de pregătire, Olimpia Satu Mare a întâlnit la Nyirbator formația FC Zalău din Liga a III-a. Meciul s-a disputat pe un teren acoperit, cu gazon sintetic, deoarece starea terenurilor din județ nu a permis desfășurarea meciului.

Sătmărenii au jucat bine în prima repriză și au înscris de două ori prin Roghină și Dragoș, care a transformat o lovitură de la 11 metri. După pauză, zălăuanii au egalat în doar 10 minute. Al treilea gol al sătmărenilor a fost înscris de Dănilă.

În final, mai norocoși, adversarii au reușit să se impună și să câștige cu scorul de 3-4. Din lotul Olimpiei au făcut parte Miron (Țuțuraș), Moș, Silaghi, Iuhas, Homorozan, Gavrilescu, Villand, Roghină, Hanus, Dragoș (Kinczel), Glodean, Feier, Dănilă, Botoș, Molnar și Roatiș.