Fotbal: În sfârșit o victorie pentru Olimpia Satu Mare, în meciul cu FC Bihor

olimpia-satu-mare06Desfășurat miercuri, 15 octombrie pe un teren udat de ploaie, meciul Olimpiei cu FC Bihor nu s-a ridicat la un nivel deosebit. Practicând un joc mai hotărât Olimpia a reușit totuși să obțină a doua victorie din acest sezon, cu scorul de 2-1 în dauna echipei FC Bihor din Oradea.

Primul gol a fost marcat în minutul 35 de către Mureșan, care a reluat cu capul de la circa 5 metri un corner executat de Bic. Al doilea gol s-a marcat în minutul 65, când același Bic a pătruns în careu, i-a pasat lui Boștină care deși aflat într-o situație favorabilă nu a reușit să înscrie, mingea a revenit la Bic care a înscris pentru 2-0. Golul oaspeților s-a înscris în minutul 79 de către Lupu, care a șutat de la circa 10 metri. În urma acestei victorii Olimpia ocupă locul 8 în clasament, urmând să joace în etapa viitoare în deplasare la Timișoara.