Volei: CSM Satu Mare-CS Universitatea Cluj: 1-3

După un meci extrem de disputat, senioarele de la CSM Satu Mare au pierdut prima partidă jucată luni, 23 martie, în cadrul play-out-ului Diviziei A1 la volei feminin. Meciul jucat în Sala „Ecaterina Both” din Satu Mare în compania CS Universitatea Cluj s-a încheiat cu scorul de 1 la 3.

volei4Cea de-a doua partidă din cadrul play-out-ului s-a jucat marți, 24 martie, de la ora 12.00, în aceeași locație și în compania aceleiași echipe.

După ce gazdele au fost conduse cu 0 la 2 pe seturi (17-25 și 23-25), elevele lui Adrian Pricop și-au adjudecat setul trei (1-2), cele două echipe luptând din răsputeri pentru fiecare punct. În cele din urmă, setul s-a încheiat cu 29 la 27, în favoarea sătmărencelor.

Setul patru adjudecat de clujence (27-29) a dus la câștigarea partidei de către către oaspeți, cu scorul de 1 la 3.