Manchester United – Real Madrid 1-2 (0 -0)

Real Madrid a reuşit să o elimine pe Manchester United la ea acasă, după ce în partida tur scorul a fost de 1-1. În prima repriză scorul a rămas alb, 0-0.

ManchesterUnited05Manchester a avut o bună ocazie de a înscrie în minutul 20 dar Vidic a reluat în bară o centrare din corner. La trei munite după reluare Manchester a preluat conducerea prin autogolul lui Ramos. În minutul 56 arbitrul Cakir (Turcia) l-a eliminat pe Nani pentru o intrare foarte dură, englezii fiind nevoiţi să joace aproape toată repriza secundă în 10 oameni. O bună ocazie are Realul de a egala dar Rafael reuşeşte să respingă de pe linia porţii. Două minute mai târziu spaniolii egalează în sfârşit, Modric reuşeşte un şut de zile mari. În minutul 68, Cristiano Ronaldo îşi arată clasa şi reuşeşte să înscrie la capătul unei faze de atac prelungite. În continuare, Van Persie are ghinion şi iroseşte două bune ocazii de a înscrie.

Manchester United: De Gea-Rafael, Rio Ferdinand, Vidic, Evra-Carrick, Cleverley-Nani, Welbeck, Giggs-Van Persie. Au mai intrat: Rooney, Young şi Valencia care i-au înlocuit pe Cleverley, Welbeck şi Rafael.

Real Madrid: Diego Lopez-Arbeloa, Varane, Sergio Ramos, Coentra- Khedira, Xabi Alonso-Di Maria, Ozil, Cristiano Ronaldo-Higuain. Au mai intrat: Kaka, Modric şi Pepe care i-au înlocuit pe Di Maria, Arbeloa şi Ozil.

În celălalt meci, Borusia Dortmund a învins pe Şahtior Doneţk cu scorul de 3-0.