Unirea Tășnad continuă în Liga 3 seria meciurilor fără înfrângere

Sâmbătă, 28 octombrie, echipa de fotbal Unirea Tășnad, care activează în Liga 3, a terminat la egalitate meciul cu Gaz Metan Mediaș II, scor 1-1, la pauză 0-0.

Prima repriză a fost dominată clar de către tășnădeni. Fazele mai importante ale meciului au fost: în minutul 8, Ciul șutează din careu în plasa laterală. În minutul 28 Cădar șutează de la 18 metri, dar portarul reține. Urmează un cap al lui Cădar în stâlpul porții, dar se semnalizează offside.

În repriza a doua oaspeții trimit primul șut la poartă în minutul 48. Tot ei reușesc să deschidă scorul, contrar cursului jocului. În minutul 49, Târcoveanu expediază un șut spre poartă de la 20 metri. Ajutat și de vântul puternic mingea se oprește la vinclu. În minutul 52 Cădar șutează de la 25 metri, puțin peste poartă. În minutul 54 Cădar, trimite cu capul mingea spre Faur, care înscrie golul egalizator, mingea a fost ușor deviată. Încurajați de acest gol gazdele insistă dar nu reușesc să înscrie. În situații favorabile s-au aflat Szekely, Cădar, Suciu și Parnău. Cu acest egal Unirea Tășnad urcă un loc în clasament.